м. Голосіївська
м. Київ, пров. Задорожний 5 К2
м. Голосіївська
м. Київ, пров. Задорожний 5 К2
095 540 14 11 цілодобова консультація
Клініка лікування психіатрії

СИНДРОМ КАНДИНСЬКОГО-КЛЕРАМБО

Лікування синдром психічного автоматизму - синдрому Кандинського - Клерамбо в стаціонарі та амбулаторно приватної психіатричної клініки.
 • - Державна ліцензія МОЗ
 • - Комфортні умови проживання
 • - Комплексна програма лікування
 • - Кваліфіковані спеціалісти
 • - Анонімно та конфіденційно
095 540 14 11

Лікування Синдром Кандініського-Клерамбо

Синдром Кандініського-Клерамбо (синдром психічних автоматизмів) складається з кількох симптомів:

 • Псевдогалюцинації. На відміну від звичайних галюцинацій не проектуються у зовнішній світ і ніяк з ним не пов’язані. Якщо це “голоси”, то вони “виходять з голови”, якщо це “зорові обмани”, то проектуються усередину, не пов’язані з реальними навколишніми об’єктами.
 • Маячня впливу. Хибні висновки про те, що “кимось” “зовні” здійснюється цілеспрямований вплив “ спеціальними “ методами, наприклад, “ променями “ , “ невидимими хвилями “ , сигналами тощо.
 • Явлення психічного автоматизму. Відчуття, що дії виконуються автоматично, “самі по собі”, без участі самої людини. Частий приклад: почуття, що “думки в голову вкладені кимось”, “думки, спогади, дії - не мої”, “мої почуття та переживання відкриті іншим і їх усі знають”.

Ім’я цьому синдрому надали на честь двох психіатрів, які описали цей стан. Це Віктор Хрисанфович Кандинський та Гаетан Гасьян де Клерамбо. Крім того, що вони були видатними психіатрами і вченими, вони обоє страждали на психічні розладами, що лікувалися. Обидва покінчили життя самогубством.

**Не менше половини з усіх звертаються до психіатрів, психотерапевтів та психологів за допомогою мають різного ступеня вираженості афективні розлади.

Синдром Кандинського-Клерамбо є найбільш вираженим різновидом галюцинаторно-параноїдного синдрому (поєднання обманів сприйняття з маренням впливу).

Багато лікарів вважають цей синдром специфічним для шизофренії (тобто його виявлення з великою ймовірністю говорить про тому, що хвороба набуде злоякісного, властивого шизофренії протягом). Справді, здебільшого це так. Але, крім шизофренії, синдром Кандинського-Клерамбо спостерігається і за інших захворювань:

 • Енцефалопатії та наслідки органічного ураження центральної нервової системи, органічне шизофреноподібне розлад.
 • Деменція.
 • Шизоафективний розлад, гострий поліморфний психотичний розлад та інші ендогенні психози.
 • Інтоксикаційні психози.
 • Епілепсія.
 • Отруєння.
 • Гарячка.

Причин розвитку психічних автоматизмів (синдрому Кандинського-Клерамбо) остаточно не встановлені. Вважається що до розвитку цього стану є схильність.

Механізм розвитку пов’язують з порушеннями обмінних процесів у мозковій тканині, що призводять до зміни нейромедіаторних системах, перезбудження деяких мозкових структур і як наслідок відбувається “руйнування ядра особистості”, багато хто феномени психіки перестають сприйматися “природними” та “своїми”.

Кожна сьома людина нашій країні протягом життя стикається з тим чи іншим психічним розладом. Психічним захворюванням схильні люди будь-якого віку та соціального становища. На щастя, більшість психічних розладів піддаються грамотному лікуванню.

У нашій клініці можна отримати допомогу при будь-яких психічних захворюваннях — легких та тяжких, характерних для дітей та людей похилого віку, що протікають давно або тільки недавно виявлених.

Наявко Святослав Ігорович
Автор: Наявко Святослав Ігорович Психолог | Аддиктолог Дата: 30-02-2023

Часті питання:

Який комплекс послуг ви пропонуєте з лікування?

Наша клініка надає повний комплекс послуг з лікування психіатрії:

 • Індивідуальної психологічної роботи з лікарем-психотерапевтом, 
 • сеанси гіпнотерапії,
 • медикаментозне лікування,
 • психотерапевтичний,
 • амбулаторні
 • стаціонарні реабілітаційні програми.

Основна наша відмінність від інших клінік, центрів реабілітації – комплексний підхід до проблеми – ми не надаємо лікування однієї із проблем, а доводимо лікування до розумного фіналу.

Скільки часу зазвичай їде лікар, не підкажете?

Так, ми надаємо послугу «Терміновий виїзд». Точний час, на жаль, ми назвати вам не зможемо, оскільки воно залежить від вашого місцезнаходження, а також від густини руху на дорозі. Вночі, звичайно, лікар-психолог зможе приїхати на виклик максимально швидко.

Чим допомогти близькому?

Сам факт звернення родичів по допомогу до центру вже допомагає хворому. Для нормалізації сімейних стосунків слід проводити індивідуальні та сімейні консультації з психологами.

Чи є шанс вилікуватися самостійно?

Лікуватися самому можна, ось тільки результати таке лікування не дає. Щорічно вмирають тисячі людей від різного роду захворювань, а ще більша кількість гине через пов'язані причини або в п'яному чаді потрапляють в аварії. Якби можна було лікуватися «вдома», то навколо стало набагато більше гідних людей, але поки що такого способу немає.

Я можу бути впевненим, що на роботі не дізнаються, що я проходжу у вас лікування?

Ми не надаємо інформацію про своїх пацієнтів третім особам. Наша керується затвердженим Наказом МОЗ «Про анонімне лікування в установах (підрозділах)», який говорить про те, що: «на звертаються за анонімною медичною допомогою хворих на запит заводиться індивідуальна карта амбулаторного (стаціонарного) хворого, у якому зазначаються названі хворим прізвище, вік та населений пункт проживання без пред'явлення документа, що засвідчує особу та місце роботи.»

Лікарі нашої клініки

Наявко Святослав Игоревич
Психолог, аддиктолог
Савенко Дмитрий Викторович
Психіатр, психотерапевт, Лікар вищої категорії, Кандидат медичних наук
Качан Александр Михайлович
Психіатр, нарколог
Переконаємо пацієнта і доставимо до клініки!
Не завжди залежний сам хоче проходити лікування! Ми пропонуємо допомогу наших психологів і лікарів.
personnel
Досвідчений, чутливий персонал!
Фахівці з профільною медичною освітою
095 540 14 11

Умови проживання
Palmira Mental

Клініка
Приватна психіатрія PALMIRA Mental
Психіатрія Стаціонар
Психіатрія Київ
PALMIRA Mental ВІП
Денний стаціонар
Денний стаціонар Київ
Денний стаціонар недорого
Денний стаціонар терапаія
Стаціонар
Стаціонар київ