Депресія - психічний розлад, основними ознаками якого є знижений настрій і зниження або втрата здатності отримувати задоволення (ангедонія).
Депресивний настрій у деяких випадках може бути нормальною тимчасовою реакцією на життєві події, як, наприклад, втрата близької людини. Також депресія може бути симптомом деяких фізичних захворювань і побічним ефектом деяких препаратів і лікування; у разі, якщо причина депресії неочевидна і депресивний розлад виникає без зовнішніх впливів, така депресія називається ендогенною.
За депресії знижена самооцінка, спостерігається втрата інтересу до життя і звичної діяльності. У деяких випадках людина, яка страждає на неї, може почати зловживати іншими психотропними речовинами.
Атипова депресія
Атипова депресія - різновид депресії, за якого відсутні (або не виражені) класичні ознаки депресії: знижений настрій, уповільнене мислення і загальмована рухова активність.
Атипова депресія може протікати непомітно, під маскою іншої хвороби. Наприклад, у вигляді головного болю, або хронічних закрепів, або шкірних висипань, що не піддаються лікуванню, зниження або набору ваги, сонливості або безсоння, неприємних відчуттів у будь-якій частині тіла тощо. У таких випадках говорять про “масковану” депресію.
Виражена депресія
Депресія - один із найпоширеніших психічних розладів. У більшості людей депресія протікає в легкій формі. Від 5 до 10 % усіх депресивних станів досягають середнього та важкого ступеня вираженості. Такі випадки називають вираженою депресією.
Важкий депресивний стан може мати багато причин. Лікарі виокремлюють дві групи чинників, що спричиняють сильну депресію. Перша - психологічні травми, важкі стреси. Друга - біологічні особливості нервової системи. Як правило, для розвитку вираженої депресії потрібне поєднання кількох чинників.
депресивний психоз
Депресивний психоз - грубе порушення поведінки, що потребує допомоги лікаря психіатра.
Депресивний психоз - оборотний стан, що потребує лікування під наглядом лікаря психіатра. Найнеприємніше ускладнення - самогубства. Більше половини пацієнтів у стані депресивного психозу мали намір або здійснювали суїцидальні спроби, якщо були залишені без нагляду і допомоги.
Післяпологова депресія
Післяпологова депресія - розлад психіки після пологів, спричинений гормональною перебудовою, стресом і перевтомою. Післяпологова депресія проявляється такими симптомами:
- перепадами настрою, сльозливістю без причин;
- постійним відчуттям занепокоєння, тривожністю або апатією;
- зниженням концентрації, неможливістю зосередитися на проблемі;
- складнощами із засинанням і пробудженням, неспокійним сном;
- втратою апетиту, яка супроводжується зниженням ваги;
- періодами гніву, злості, дратівливості.
Постшизофренічна депресія
Постшизофренічна депресія - стійке зниження настрою після перенесеного психозу із симптомами шизофренії або що виникає у хворих на шизофренію. В окрему категорію виділено через велику поширеність.
Симптоми постшизофренічної депресії поєднують у собі ознаки депресії та шизофренії (або розлади шизофренічного спектра). При цьому депресивні симптоми мають переважати над шизофренічними. К поширених симптомів належать:
- апатія.
- туга.
- тривога.
- Зниження розумової, емоційної та рухової активності.
- Відчуття внутрішньої зміненості.
- Деперсоналізація.
- Зниження ваги.
- Підвищена сонливість у денний час.
Часті питання:
Який комплекс послуг ви пропонуєте з лікування?
Наша клініка надає повний комплекс послуг з лікування психіатрії:
- Індивідуальної психологічної роботи з лікарем-психотерапевтом,
- сеанси гіпнотерапії,
- медикаментозне лікування,
- психотерапевтичний,
- амбулаторні
- стаціонарні реабілітаційні програми.
Основна наша відмінність від інших клінік, центрів реабілітації – комплексний підхід до проблеми – ми не надаємо лікування однієї із проблем, а доводимо лікування до розумного фіналу.
Скільки часу зазвичай їде лікар, не підкажете?
Так, ми надаємо послугу «Терміновий виїзд». Точний час, на жаль, ми назвати вам не зможемо, оскільки воно залежить від вашого місцезнаходження, а також від густини руху на дорозі. Вночі, звичайно, лікар-психолог зможе приїхати на виклик максимально швидко.
Чим допомогти близькому?
Сам факт звернення родичів по допомогу до центру вже допомагає хворому. Для нормалізації сімейних стосунків слід проводити індивідуальні та сімейні консультації з психологами.
Чи є шанс вилікуватися самостійно?
Лікуватися самому можна, ось тільки результати таке лікування не дає. Щорічно вмирають тисячі людей від різного роду захворювань, а ще більша кількість гине через пов'язані причини або в п'яному чаді потрапляють в аварії. Якби можна було лікуватися «вдома», то навколо стало набагато більше гідних людей, але поки що такого способу немає.
Я можу бути впевненим, що на роботі не дізнаються, що я проходжу у вас лікування?
Ми не надаємо інформацію про своїх пацієнтів третім особам. Наша керується затвердженим Наказом МОЗ «Про анонімне лікування в установах (підрозділах)», який говорить про те, що: «на звертаються за анонімною медичною допомогою хворих на запит заводиться індивідуальна карта амбулаторного (стаціонарного) хворого, у якому зазначаються названі хворим прізвище, вік та населений пункт проживання без пред'явлення документа, що засвідчує особу та місце роботи.»