Щодня ми зазнаємо великої кількості стресів, конфліктів та інших неприйнятних ситуацій, впоратися з якими не завжди легко. Нерідко, коли у людини накопичилися негативні емоції, розпач або неможливість впоратися з ситуацією - відбувається нервовий зрив. Під нервовим зривом мається на увазі психічний стан, який триває недовго і має ознаки як невротичного, так і депресивного характеру.
Як можна визначити, що в людини нервовий зрив?
Як і будь-який інший психічний прояв, нервовий зрив має низку очевидних характеристик, за якими його можна визначити:
- Агресивний стан. Людина може направляти агресію на своїх близьких, друзів, знайомих.
- Істерика. З’являється коли людина не в змозі впоратися з емоціями.
- Напади тахікардії. Дуже часто так дає про себе знати вегетосудинна система.
- Байдужість до всього.
- Втрата апетиту. Іноді буває навпаки, людина намагається “заїсти” свій стан.
Дуже часто при появі нервових зривів людина намагається уникати соціальних контактів. У неї підвищується ступінь тривожності, в запущеній стадії може розвинутися невроз. Тому нервовий розлад можна віднести до прикордонного стану, коли людина ще не отримала психічне захворювання, але й стрімко втрачає своє здоров’я. У цей період дуже важливо надати необхідну психологічну допомогу, щоб не втратити можливість швидкого відновлення.
Які бувають види нервових розладів?
Існує кілька основних видів нервових розладів, до яких можна віднести:
- Неврастенію. Вона з’являється, коли нервова система довго перебуває під пригніченням. Нерідко стан з’являється після тривалого стресу. Для неврастенії характерна наявність зниженої працездатності, а також настрою. Як правило, в такому стані важко зосередитися, мучать головні болі.
- Панічні атаки. Головною відмінністю таких станів є те, що вони з’являються раптово. Напад страху, який важко контролювати, практично позбавляє можливості що-небудь робити. Усі думки тільки про свій стан. У цей момент можна відчувати напад тахікардії, з’являється рясне потовиділення, страх смерті стає сильнішим за здоровий глузд. Через те, що такі стани виникають раптово, хворий чекає на ці напади і в нього може розвиватися нервозність.
- Тривожний розлад. Він проявляється у вигляді тривоги і постійного занепокоєння. Хворий не може позбутися нав’язливих думок, що може захворіти, втратити близьку людину або роботу. Тут дуже важливо навчити людину релаксувати і відпочивати від тривоги і постійних тривожних думок.
- Депресія. Про депресію чув кожен із нас, проте далеко не всі стикалися справді з цим станом. Як правило, для такої хвороби характерна апатія, втрата інтересу до будь-чого. Людина бачить світ тільки через призму білого і чорного. Дуже часто при депресивному стані знижується вага, з’являється безсоння або навпаки постійна сонливість.
- Вегето-судинна дистонія. Ця система впливає на роботу всього організму, тому, якщо десь відбувається збій, то може скакати тиск, порушуватися серцевий ритм. Таким чином навіть за відсутності небезпеки, організм може подавати сигнали наче вона є.
Усі ці стани потребують професійного лікування. В іншому разі вони можуть перейти в хронічну форму, тоді одужати буде набагато важче.
Чому люди страждають від нервових зривів?
Безліч учених шукають відповідь на запитання чому ми страждаємо від нервових розладів? Однак однозначної відповіді немає. Усі ми різні й по-різному реагуємо на події, що відбуваються навколо. На виникнення нервових зривів впливає низка таких факторів:
- Спадковість. Якщо в сім’ї були ті, хто страждав від таких станів, тоді є ризик, що в нащадків вони теж проявляться.
- Гостра реакція на стрес і конфлікти. Багато людей не вміють розслаблятися і не приймати проблеми близько до серця, тому страждають від тривожності, неврозів і депресії.
- Перевантаженість. Невміння розподіляти свій час правильно, а також співвідносити можливості з кількістю завдань. Це нерідко призводить до виснаження нервової системи і до зривів.
- Надмірне вживання спиртних напоїв і прийом заборонених речовин.
- Нервові зриви часто супроводжуються вразливістю, вразливістю та песимізмом. Людина може зациклитися на своїй проблемі й не прислухатися до думки інших.
Як можна вилікуватися від нервових розладів?
Поліпшити свій стан можна самостійно. Для цього необхідно:
- заспокоїтися, зробити глибокий вдих і видих;
- випити прохолодної води;
- зробити легку розминку;
- зайнятися медитацією, помалювати, подивитися улюблений фільм;
- прогулятися в тихому місці на свіжому повітрі.
Такі рекомендації допоможуть заспокоїтися, але не вирішать проблему. Тому краще звернутися по допомогу до психотерапевтів клініки “Пальміра Ментал”. Фахівці нададуть необхідну допомогу, розберуться в справжніх причинах появи нервових розладів і зривів, допоможуть відновити життєві сили. Звернутися по допомогу можна зателефонувавши в клініку або заповнивши форму на сайті, і тоді ми вам зателефонуємо.
Часті питання:
Який комплекс послуг ви пропонуєте з лікування?
Наша клініка надає повний комплекс послуг з лікування психіатрії:
- Індивідуальної психологічної роботи з лікарем-психотерапевтом,
- сеанси гіпнотерапії,
- медикаментозне лікування,
- психотерапевтичний,
- амбулаторні
- стаціонарні реабілітаційні програми.
Основна наша відмінність від інших клінік, центрів реабілітації – комплексний підхід до проблеми – ми не надаємо лікування однієї із проблем, а доводимо лікування до розумного фіналу.
Скільки часу зазвичай їде лікар, не підкажете?
Так, ми надаємо послугу «Терміновий виїзд». Точний час, на жаль, ми назвати вам не зможемо, оскільки воно залежить від вашого місцезнаходження, а також від густини руху на дорозі. Вночі, звичайно, лікар-психолог зможе приїхати на виклик максимально швидко.
Чим допомогти близькому?
Сам факт звернення родичів по допомогу до центру вже допомагає хворому. Для нормалізації сімейних стосунків слід проводити індивідуальні та сімейні консультації з психологами.
Чи є шанс вилікуватися самостійно?
Лікуватися самому можна, ось тільки результати таке лікування не дає. Щорічно вмирають тисячі людей від різного роду захворювань, а ще більша кількість гине через пов'язані причини або в п'яному чаді потрапляють в аварії. Якби можна було лікуватися «вдома», то навколо стало набагато більше гідних людей, але поки що такого способу немає.
Я можу бути впевненим, що на роботі не дізнаються, що я проходжу у вас лікування?
Ми не надаємо інформацію про своїх пацієнтів третім особам. Наша керується затвердженим Наказом МОЗ «Про анонімне лікування в установах (підрозділах)», який говорить про те, що: «на звертаються за анонімною медичною допомогою хворих на запит заводиться індивідуальна карта амбулаторного (стаціонарного) хворого, у якому зазначаються названі хворим прізвище, вік та населений пункт проживання без пред'явлення документа, що засвідчує особу та місце роботи.»