м. Голосіївська
м. Київ, пров. Задорожний 5 К2
м. Голосіївська
м. Київ, пров. Задорожний 5 К2
095 540 14 11 цілодобова консультація
Клініка лікування психіатрії

Що таке шизоафективний розлад?

Шизоафективний розлад амбулаторне та стаціонарне лікування у приватній психіатричній клініці.
  • - Державна ліцензія МОЗ
  • - Комфортні умови проживання
  • - Комплексна програма лікування
  • - Кваліфіковані спеціалісти
  • - Анонімно та конфіденційно
095 540 14 11

Під шизоафективним розладом мається на увазі такий стан, коли шизофренічні симптоми спостерігаються разом з іншими проявами, зміни настрою. Найчастіше симптоми виявляються як з області БАР, так і шизофренії.

Особливості проявів МКБ-10

Здебільшого МКБ-10 буває позначено кодом f25. Ця інформація говорить про те, що такий шизоафективний розлад відноситься до спектру шизофренії, а не до тих чи інших розладів настрою. Усього виділяють 3 види захворювання, які відрізняються залежно від того, що більше переважає маніакальний чи депресивний синдром. Коди:

  • f25.0 тип маніакальний, шизоафективний розлад;
  • f25.1 тип депресивний;
  • f25.2 тип змішаний.

Головні риси шизоафективного розладу маніакального типу

Такий вид розладу характеризується яскравою позитивною симптоматикою. У період доменіфесту у пацієнтів можна спостерігати підвищений інтерес до окультизму та магії. Пацієнти мають зорові галюцинації, а також слухові, до них приходять нав’язливі ідеї.

Параноїдальні стани виражаються в:

  • марю. Пацієнти скаржаться на те, що їх хочуть отруїти, вбити, що за ними стежать інопланетяни та інші невідомі сили;
  • марення різних взаємодій. Пацієнти скаржаться на те, що ними керує хтось ззовні, що їх думками та вчинками керують інші застосовуючи гіпноз чи чаклунство;
  • марення різних взаємин. Індивід вважає, що всі дії спрямовані на заподіяння йому шкоди. Наприклад, якщо хтось почав голосно слухати фільм, серіал, то це для того, щоб йому зіпсувати настрій;
  • марення спеціального значення. Найчастіше це виявляється у тому, що абсолютно невинним виразом і жестами прикріплюють негативний та прихований зміст;
  • іпохондричний марення. Індивіду здається, що він хворіє на важке захворювання, яке пов’язане з магічним впливом. Людина намагається сама себе вилікувати і часто завдає собі шкоди.

Бують ситуації, коли маніакальний тип шизофренічного розладу може стати причиною проявів агресії, яка спрямована на оточуючих. Для таких пацієнтів характерні такі симптоми:

  • поява безсоння. Людина може спати 2-3 години;
  • недоречні емоційні сплески;
  • нечітка мова проковтування слів;
  • пацієнт не може довго сидіти на одному місці;
  • ілюзія своєї переваги.

Особливості шизоафективного прояву депресивний вигляд

Для пацієнтів із таким синдромом характерні такі прояви як туга та смуток. Може виявлятися безсоння, галюцинації, уповільненість реакцій. Нерідко хворі відмовляються від своїх особистих успіхів і намагаються довести, що недостойні кращого прагнути самопокарання. Для пацієнтів світ не цікавий. У цей період підвищено ступінь суїцидальної поведінки.

Прояви шизоафективного розладу тип змішаний

Для такого типу характерна зміна маніакальних та депресивних фаз. Такі стани можуть змінюватись і змінюються. Для лікування ретельно підбираються медикаменти, які допоможуть упоратися з цими проявами.

Особливості біполярного шизоафективного розладу

У клінічних проявах ШАР може бути монополярним та біполярним. У першому випадку може переважати або маніакальний чи депресивний тип. У біполярному випадку два типи проявляються разом, змінюючи один одного.

Прояв шизоафективного розладу у дітей

Найчастіше ШАР проявляється у 30 років. Однак бувають випадки коли розлад проявляється у підлітковому віці. Симптоматика може проявитися через генетичну схильність або низький рівень життя з психотравмуючими подіями, що відбуваються.

Достатньо часто цим розладом страждають діти, які ростуть у сім’ї алкоголіків чи наркоманів. Найчастіше ШАР хворіють на юнака, ніж дівчата. Таке захворювання негативно позначається на поведінці та може сприяти появі кримінальних схильностей.

Особливості шизоафективного розладу у дітей

Поставити діагноз ШАР маленькій дитині досить складно, оскільки ще не сформовано нервову систему. Дитина не може відрізнити фантазію та реальність. Мати уявних друзів та порівнювати себе з персонажами мультфільмів вважається цілком нормальним до 5-6 років. У віці від 10-11 років ШАР проявляється порушенням поведінки, з’являються вегетативні симптоми, знижуються когнітивні функції. У таких випадках необхідно провести адаптацію до соціуму та колективу.

Проведення діагностики поведінки особи

Для того щоб можна було діагностувати ШАР, необхідно щоб були виражені поведінкові порушення, а також був маніакальний чи депресивний синдром. Має бути прояви неадекватної поведінки, маячних ідей, різні галюцинації.

Визначити частоту проявів можна за допомогою опитувальників. Щоб виключити патологію мозку проводитися МРТ мозку. Проводиться низка досліджень на виявлення депресії та шизофренії, прийом спиртних напоїв, наркотичних препаратів.

Лікування КУЛ

Лікування ШАР залежатиме від ступеня тяжкості захворювання. Все залежить від індивідуальних особливостей пацієнта та кваліфікації лікаря. Звернувшись вчасно до фахівця ШАР, можна вилікувати за пару місяців. Лікар розробляє спеціальну медикаментозну схему лікування пацієнта. Призначає антидепресанти та антипсихотики. Також для закріплення ефекту може бути призначена психотерапія та фізіотерапія.

Проведення реабілітації

При тривалому лікуванні пацієнту може знадобитися терапія адаптації та відновлення соціальних навичок. Пацієнти вчаться справлятися зі стресом, покращують свій характер. Курси групи підтримки допомагають швидше адаптуватися. При лікуванні дітей важлива сімейна терапія.

Як запобігти появі ШАР?

Якщо причиною появи є генетика, то запобігти розвитку хвороби неможливо. Проте можна розробляти стресостійкість, займатися спортом, гартуватися, дотримуватися режиму дня, вести соціально активне життя. Також важливо приймати медикаменти, які можуть позитивно впливати на психіку.

Чи може ШАР передаватися у спадок?

Передається не сама хвороба, а схильність до неї. Таким чином, хвороба може проявитися в будь-який час при впливі несприятливих факторів. Чим більше ШАР виявлявся у ваших родичів, тим більше шансів мати шизоафективний розлад.

Чи може бути інвалідність від ШАР?

Такий розлад особистості, як правило, не супроводжується інвалідністю. Медикаменти нового покоління здатні знизити частоту проявів та симптомів ШАР. Якщо ви вчасно звернетеся за кваліфікованою допомогою до клініки, то зможете отримати допомогу та знизити ризики прогресування хвороби.

Успіх у лікуванні

Сьогодні розлад особистості шизофренічного характеру досить успішно лікуватиметься. За правильно підібраної терапії хвороба проходить повністю. Найголовніше не затягувати із зверненням за допомогою, тоді ефект буде швидшим та успішнішим.

Наявко Святослав Ігорович
Автор: Наявко Святослав Ігорович Психолог | Аддиктолог Дата: 30-02-2023

Часті питання:

Який комплекс послуг ви пропонуєте з лікування?

Наша клініка надає повний комплекс послуг з лікування психіатрії:

  • Індивідуальної психологічної роботи з лікарем-психотерапевтом, 
  • сеанси гіпнотерапії,
  • медикаментозне лікування,
  • психотерапевтичний,
  • амбулаторні
  • стаціонарні реабілітаційні програми.

Основна наша відмінність від інших клінік, центрів реабілітації – комплексний підхід до проблеми – ми не надаємо лікування однієї із проблем, а доводимо лікування до розумного фіналу.

Скільки часу зазвичай їде лікар, не підкажете?

Так, ми надаємо послугу «Терміновий виїзд». Точний час, на жаль, ми назвати вам не зможемо, оскільки воно залежить від вашого місцезнаходження, а також від густини руху на дорозі. Вночі, звичайно, лікар-психолог зможе приїхати на виклик максимально швидко.

Чим допомогти близькому?

Сам факт звернення родичів по допомогу до центру вже допомагає хворому. Для нормалізації сімейних стосунків слід проводити індивідуальні та сімейні консультації з психологами.

Чи є шанс вилікуватися самостійно?

Лікуватися самому можна, ось тільки результати таке лікування не дає. Щорічно вмирають тисячі людей від різного роду захворювань, а ще більша кількість гине через пов'язані причини або в п'яному чаді потрапляють в аварії. Якби можна було лікуватися «вдома», то навколо стало набагато більше гідних людей, але поки що такого способу немає.

Я можу бути впевненим, що на роботі не дізнаються, що я проходжу у вас лікування?

Ми не надаємо інформацію про своїх пацієнтів третім особам. Наша керується затвердженим Наказом МОЗ «Про анонімне лікування в установах (підрозділах)», який говорить про те, що: «на звертаються за анонімною медичною допомогою хворих на запит заводиться індивідуальна карта амбулаторного (стаціонарного) хворого, у якому зазначаються названі хворим прізвище, вік та населений пункт проживання без пред'явлення документа, що засвідчує особу та місце роботи.»

Лікарі нашої клініки

Наявко Святослав Игоревич
Психолог, аддиктолог
Савенко Дмитрий Викторович
Психіатр, психотерапевт, Лікар вищої категорії, Кандидат медичних наук
Качан Александр Михайлович
Психіатр, нарколог
Переконаємо пацієнта і доставимо до клініки!
Не завжди залежний сам хоче проходити лікування! Ми пропонуємо допомогу наших психологів і лікарів.
personnel
Досвідчений, чутливий персонал!
Фахівці з профільною медичною освітою
095 540 14 11

Умови проживання
Palmira Mental

Клініка
Приватна психіатрія PALMIRA Mental
Психіатрія Стаціонар
Психіатрія Київ
PALMIRA Mental ВІП
Денний стаціонар
Денний стаціонар Київ
Денний стаціонар недорого
Денний стаціонар терапаія
Стаціонар
Стаціонар київ