Під істерикою мається на увазі психічний стан, для якого характерний прояв таких емоцій як: сміх, сльози, крик. З наукової точки зору істерика є розладом адаптації, а також невротичною реакцією. З такими станами необхідно звертатися до психотерапевта або ж психіатра.
Що варто робити в разі істеричної поведінки?
Якщо зрив є короткочасним, то він може минути самостійно. Досить просто залишитися в тиші та спокої. Якщо ж емоційний зрив триває довго, то людині необхідна медична допомога. Необхідно звернутися до психіатра або ж психотерапевта. Спробувати відволікти людину, поговорити з нею до приїзду лікаря. Для позбавлення від істерики використовують медикаменти, як правило, заспокійливі, а також психотерапевтичні методи, такі як:
- Розмови.
- Арт-терапія.
- Навіювання.
- Переконання.
Також пацієнту може бути призначений масаж, курс фізіотерапії.
Як здійснюється терапія істерик у Києві?
Істерика належить до аномальної поведінки, і досить часто саме такий стан є відповідною реакцією організму на стрес. Досить часто істерики з’являються саме у жінок. Якщо істерики виникають різко і безконтрольно, то тоді варто звернутися до лікаря. До основних симптомів істерики можна віднести:
- Генетична схильність.
- Прийом певних препаратів.
- Наявність психічних розладів.
- Зловживання алкоголем і наркотичними засобами.
Поставити точний діагноз може тільки лікар, зробивши попереднє дослідження.
Як визначити, що істерика перейшла в хворобливий стан?
Лікарі психіатри виділили кілька симптомів, які свідчать про те, що необхідно надати медичну допомогу хворому:
- Порушення рухових функцій. М’язи можуть бути ослаблені, порушена координація рухів. Напади можуть супроводжуватися судомами і паралічем.
- Порушення сенсорних реакцій. Може знижуватися поріг чутливості, зникати слух і зір.
- Прояв вегетативних функцій. Запаморочення, нудота, висип.
Нерідко людина може маніпулювати людьми, користуючись своїми станами.
Як відбувається діагностика таких станів?
Поставити діагноз істеричного неврозу досить складно. Це пов’язано з тим, що люди дуже часто ігнорують свої стани і не звертаються до психіатра. Вони можуть шукати відповідь на свої стани у невропатологів, кардіологів та інших фахівців. Щоб визначити наявність істерики, психіатр проводить збір:
- Анамнезу, як хворого, так і близьких.
- Вивчає як часто і довго тривають напади.
- Визначає чи є якась залежність у хворого.
- Якщо є напади епілепсії, то проводиться МРТ мозку.
Як проводитися лікування істеричних станів?
У лікуванні істерії головну роль займає саме психотерапія. Метод когнітивної терапії допомагає хворому розібратися у своїх емоціях, почуттях і проаналізувати ситуацію, що склалася. Психотерапевт допомагає по-новому поглянути на себе і своє життя. Медикаменти призначаються в тих випадках, коли необхідно ліквідувати гострий напад. Лікар може виписати такі препарати:
- Антидепресанти.
- Снодійне.
- Психотропи.
Також позитивний вплив матимуть процедури фізіотерапії та масаж.
Надання допомоги в клініці
Звертаючись по допомогу в клініку, ви не тільки отримаєте позитивний результат, а й зможете його закріпити. Лікарі нашої клініки гарантують:
- Анонімність. Вся інформація про вас і ваші стани перебуває в абсолютній конфіденційності.
- Безпечне лікування. Усі лікарі мають досвід роботи та постійно вдосконалюють свої навички. Тому лікування проводиться згідно з усіма медичними протоколами.
- Стаціонарне лікування. У разі важких психоемоційних станів потрібен постійний нагляд за пацієнтами. Для цього в нашій клініці є стаціонарне лікування, де все проходить під контролем лікарів.
- Допомога 24/7. Наші фахівці можуть виїхати за вказаною адресою в будь-який час, щоб надати необхідну медичну та психологічну допомогу.
У нас тільки оптимальні ціни та індивідуальний підхід до кожного пацієнта.
Часті питання:
Який комплекс послуг ви пропонуєте з лікування?
Наша клініка надає повний комплекс послуг з лікування психіатрії:
- Індивідуальної психологічної роботи з лікарем-психотерапевтом,
- сеанси гіпнотерапії,
- медикаментозне лікування,
- психотерапевтичний,
- амбулаторні
- стаціонарні реабілітаційні програми.
Основна наша відмінність від інших клінік, центрів реабілітації – комплексний підхід до проблеми – ми не надаємо лікування однієї із проблем, а доводимо лікування до розумного фіналу.
Скільки часу зазвичай їде лікар, не підкажете?
Так, ми надаємо послугу «Терміновий виїзд». Точний час, на жаль, ми назвати вам не зможемо, оскільки воно залежить від вашого місцезнаходження, а також від густини руху на дорозі. Вночі, звичайно, лікар-психолог зможе приїхати на виклик максимально швидко.
Чим допомогти близькому?
Сам факт звернення родичів по допомогу до центру вже допомагає хворому. Для нормалізації сімейних стосунків слід проводити індивідуальні та сімейні консультації з психологами.
Чи є шанс вилікуватися самостійно?
Лікуватися самому можна, ось тільки результати таке лікування не дає. Щорічно вмирають тисячі людей від різного роду захворювань, а ще більша кількість гине через пов'язані причини або в п'яному чаді потрапляють в аварії. Якби можна було лікуватися «вдома», то навколо стало набагато більше гідних людей, але поки що такого способу немає.
Я можу бути впевненим, що на роботі не дізнаються, що я проходжу у вас лікування?
Ми не надаємо інформацію про своїх пацієнтів третім особам. Наша керується затвердженим Наказом МОЗ «Про анонімне лікування в установах (підрозділах)», який говорить про те, що: «на звертаються за анонімною медичною допомогою хворих на запит заводиться індивідуальна карта амбулаторного (стаціонарного) хворого, у якому зазначаються названі хворим прізвище, вік та населений пункт проживання без пред'явлення документа, що засвідчує особу та місце роботи.»