Гідроцефалія: симптоми, діагностика та лікування
Гідроцефалія (водянка головного мозку) - захворювання, при якому відбувається надмірне накопичення цереброспінальної рідини (ЦСЖ) у шлуночках та підболочкових просторах головного мозку, що супроводжується їх розширенням. Може протікати в гострій, підгострій та хронічній формах:
- Гостра форма гідроцефалії – дана форма захворювання відрізняється стрімким перебігом, ознаки стають очевидними буквально протягом трьох днів.
- Подостроя форма гідроцефалії - симптоми наростають і розвиваються протягом одного місяця.
- Хронічна форма гідроцефалії - патологія розвивається більше одного місяця.
Відсутність відтоку рідини негативно впливає не лише на психічний, а й на фізичний розвиток пацієнта, зовнішність якого стає специфічною – збільшується голова за збереження нормальних параметрів решти тіла.
Гідроцефалія ділиться:
- вроджену – виникає в результаті дії на мозок несприятливих факторів у внутрішньоутробному періоді ( запальні захворювання, цитомегалія, токсоплазмоз, сифіліс, вади розвитку мозку: синдроми Арнольда-Кіарі, Денді-Уокера та ін);
- набуту – формується після народження та провокується зовнішніми факторами, такими як травми, перенесені інфекції, інтоксикації; наявність пухлинних процесів головного мозку.
Залежно від локалізації накопичення цереброспінальної рідини виділяють:
зовнішню гідроцефалію, при якій ліквор накопичується переважно в підболочкових просторах головного мозку;
- внутрішню гідроцефалію, що супроводжується скупченням ЦСЖ у шлуночках головного мозку; загальну (змішану) гідроцефалію, коли ЦСЖ накопичується як у шлуночках, так і в підболочкових просторах.
При набутій гідроцефалії характерні:
- головний біль, що не купується прийомом анальгетиків;
- нудота та блювання;
- неврологічна симптоматика у вигляді обмеження руху очних яблук, запаморочення;
- зниження гостроти зору;
- Порушення координації та зниження м’язового тонусу;
- Погіршення пам’яті та концентрації уваги;
- емоційна нестійкість.
Лікування гідроцефалії:
В основі терапії лежить комплекс заходів, спрямованих на активізацію відтоку патологічного скупчення рідини.
При набутій гідроцефалії лікування спрямоване на усунення причин її виникнення. Як препарати для полегшення стану хворого призначаються сечогінні засоби. Звертаємо Вашу увагу, не один псевдолікарський центр реабілітації, яка не має права займатися медикаментозним лікуванням, при зверненні на лікування вимагайте лецензію. Не займайтеся самолікуванням!
Запишіться до фахівця
Часті питання:
Який комплекс послуг ви пропонуєте з лікування?
Наша клініка надає повний комплекс послуг з лікування психіатрії:
- Індивідуальної психологічної роботи з лікарем-психотерапевтом,
- сеанси гіпнотерапії,
- медикаментозне лікування,
- психотерапевтичний,
- амбулаторні
- стаціонарні реабілітаційні програми.
Основна наша відмінність від інших клінік, центрів реабілітації – комплексний підхід до проблеми – ми не надаємо лікування однієї із проблем, а доводимо лікування до розумного фіналу.
Скільки часу зазвичай їде лікар, не підкажете?
Так, ми надаємо послугу «Терміновий виїзд». Точний час, на жаль, ми назвати вам не зможемо, оскільки воно залежить від вашого місцезнаходження, а також від густини руху на дорозі. Вночі, звичайно, лікар-психолог зможе приїхати на виклик максимально швидко.
Чим допомогти близькому?
Сам факт звернення родичів по допомогу до центру вже допомагає хворому. Для нормалізації сімейних стосунків слід проводити індивідуальні та сімейні консультації з психологами.
Чи є шанс вилікуватися самостійно?
Лікуватися самому можна, ось тільки результати таке лікування не дає. Щорічно вмирають тисячі людей від різного роду захворювань, а ще більша кількість гине через пов'язані причини або в п'яному чаді потрапляють в аварії. Якби можна було лікуватися «вдома», то навколо стало набагато більше гідних людей, але поки що такого способу немає.
Я можу бути впевненим, що на роботі не дізнаються, що я проходжу у вас лікування?
Ми не надаємо інформацію про своїх пацієнтів третім особам. Наша керується затвердженим Наказом МОЗ «Про анонімне лікування в установах (підрозділах)», який говорить про те, що: «на звертаються за анонімною медичною допомогою хворих на запит заводиться індивідуальна карта амбулаторного (стаціонарного) хворого, у якому зазначаються названі хворим прізвище, вік та населений пункт проживання без пред'явлення документа, що засвідчує особу та місце роботи.»