Нав’язливі думки або по-іншому обсесії, здебільшого з’являються проти волі людини, у вигляді образів або суджень. Позбутися цих думок досить складно, оскільки з’являється тривога або неприємні внутрішні відчуття. Людину переслідують страхи і різні негативні думки. Якщо індивід не звернутися своєчасно по допомогу, то це може призвести до постійної тривожності та виснаження. Можуть інтенсивно розвиватися тривога і фобії.
Звернутися до лікаря необхідно за такої симптоматики:
- Якщо часто в голові повторюються однакові думки, спогади, які не піддаються контролю.
- Повна відсутність уваги до свого зовнішнього вигляду.
- Часті проблеми із запам’ятовуванням інформації.
- Досить часті перевірки, повторення одних і тих самих думок.
Як можна позбутися напливу нав’язливих думок?**
Існує кілька способів усунення нав’язливих думок:
- Медикаментозне лікування. Знизити рівень тривоги допомагають антидепресанти та анксіолітики.
- Терапія з релаксом. У курс такої терапії входить масаж, арт-терапія та інші розслаблювальні методики.
Сьогодні з психічними захворюваннями можуть зіткнутися абсолютно різні люди, рівень життя і вік яких відрізняється. Завдяки сучасним медикаментам і психотерапії, можна вилікувати більшість психічних розладів.
У нас у клініці можна отримати своєчасну допомогу від провідних фахівців. Ми лікуємо як психічні розлади, які виникли давно, так і нові прояви.
Чому виникають нав’язливі думки?**
Самі по собі обсесії не з’являються, вони виникають на основі того чи іншого захворювання, тому важливо, щоб лікар поставив правильний діагноз. Існує низка чинників, які впливають на появу нав’язливих думок:
- Наявність генетичної схильності.
- органічні захворювання мозку.
- Перенесені психічні травми, затяжні стреси.
- Наявність інфекцій головного мозку.
Існує багато психічних розладів, на основі яких виникають нав’язливі думки. Визначити точний діагноз може фахівець із медичною освітою. Під час діагностики лікар проводить:
- огляд пацієнта. Лікар спілкується з пацієнтом і збирає анамнез.
- Проводить опитування, завдяки яким можна більше дізнатися про психічний стан пацієнта.
- Проведення функціональної діагностики.
Чи можна впоратися з нав’язливими думками?
Для того щоб успішно усунути нав’язливі думки, необхідно звернутися до лікаря психіатра. Нерідко люди самостійно намагаються побороти нав’язливі думки, намагаючись знайти вихід в алкоголі або наркотиках. Однак такі методи тільки погіршать становище. Найкраще з кимось поговорити, обговорити свої проблеми, пройти курс групової терапії. Тільки лікар може призначити правильний лікувальний курс, який поліпшить ситуацію і запобіжить появі рецидиву. Також варто пам’ятати про те, що необхідно вчитися боротися зі стресом і володіти самоконтролем. Тоді ваш стан не тільки покращиться, а й перебуватиме в стабільному стані, ви зможете повноцінно жити й радіти життю. Також не варто забувати про відпочинок і фізичні навантаження.
Чи можуть нав’язливі думки бути ознакою психічного захворювання?
Так, нав’язливі думки можуть бути ознакою психічного захворювання, відомого як нав’язливо-компульсивний розлад (НКР). НКР є психічним захворюванням, що характеризується наявністю нав’язливих думок та/або компульсивної поведінки.
Нав’язливі думки при НКР зазвичай викликають сильну тривогу, занепокоєння або дискомфорт. Ці думки можуть повторюватися, бути неприємними, нелогічними або невідповідними реальності. Часто люди з НКР намагаються впоратися з нав’язливими думками шляхом повторюваних ритуалів або компульсивних дій, наприклад, повторною перевіркою, чищенням або впорядкуванням.
НКР є психічним розладом, що потребує медичної діагностики та лікування. Якщо у вас є нав’язливі думки, які завдають вам значного страждання, заважають функціонуванню в повсякденному житті або спричиняють тривале занепокоєння, рекомендується звернутися до ліцензованого психолога або психіатра для проведення професійної оцінки та отримання відповідного лікування.
Часті питання:
Який комплекс послуг ви пропонуєте з лікування?
Наша клініка надає повний комплекс послуг з лікування психіатрії:
- Індивідуальної психологічної роботи з лікарем-психотерапевтом,
- сеанси гіпнотерапії,
- медикаментозне лікування,
- психотерапевтичний,
- амбулаторні
- стаціонарні реабілітаційні програми.
Основна наша відмінність від інших клінік, центрів реабілітації – комплексний підхід до проблеми – ми не надаємо лікування однієї із проблем, а доводимо лікування до розумного фіналу.
Скільки часу зазвичай їде лікар, не підкажете?
Так, ми надаємо послугу «Терміновий виїзд». Точний час, на жаль, ми назвати вам не зможемо, оскільки воно залежить від вашого місцезнаходження, а також від густини руху на дорозі. Вночі, звичайно, лікар-психолог зможе приїхати на виклик максимально швидко.
Чим допомогти близькому?
Сам факт звернення родичів по допомогу до центру вже допомагає хворому. Для нормалізації сімейних стосунків слід проводити індивідуальні та сімейні консультації з психологами.
Чи є шанс вилікуватися самостійно?
Лікуватися самому можна, ось тільки результати таке лікування не дає. Щорічно вмирають тисячі людей від різного роду захворювань, а ще більша кількість гине через пов'язані причини або в п'яному чаді потрапляють в аварії. Якби можна було лікуватися «вдома», то навколо стало набагато більше гідних людей, але поки що такого способу немає.
Я можу бути впевненим, що на роботі не дізнаються, що я проходжу у вас лікування?
Ми не надаємо інформацію про своїх пацієнтів третім особам. Наша керується затвердженим Наказом МОЗ «Про анонімне лікування в установах (підрозділах)», який говорить про те, що: «на звертаються за анонімною медичною допомогою хворих на запит заводиться індивідуальна карта амбулаторного (стаціонарного) хворого, у якому зазначаються названі хворим прізвище, вік та населений пункт проживання без пред'явлення документа, що засвідчує особу та місце роботи.»