Органічні та симптоматичні психічні розлади
Органічні та симптоматичні психічні розлади – велика група психічних розладів та порушень поведінки, що мають загальну причину: ушкодження структури мозкової тканини Залежно від тяжкості та ступеня ушкодження виділяються різні підгрупи: від легень і оборотних (астенічний стан, легкий когнітивний розлад) до грубих та інвалідизованих станів (деменція).
Практично при всіх органічних та симптоматичних психічних розладах порушується робота периферичної нервової системи та виявляється патологічна неврологічна симптоматика. Існує така закономірність, що за негрубих, починаються органічні захворювання неврологічна симптоматика мінімальна, а психічні розлади (порушення поведінки) – виражені сильно і навіть переважають у клінічній картині. І навпаки, при тяжких органічних ураженнях патологічна неврологічна симптоматика мозку «превалює» над психічними порушеннями.
Причини органічних та симптоматичних психічних розладів різноманітні: спадкові фактори (генетичні дефекти), наслідки черепно-мозкових травм, інсультів, інтоксикацій та гіпоксичних станів, судинні, ендокринні та обмінні захворювання та багато іншого, що викликає порушення нормальної структури тканини головного мозку.
**Не менше половини з усіх звертаються до психіатрів, психотерапевтів та психологів за допомогою мають різного ступеня вираженості афективні розлади.
Синдром Корсакова
Синдром Корсакова (амнестичний синдром, Корсаковський психоз) - грубе порушення роботи мозку, проявляється вираженими порушеннями пам’яті.
Симптоми (ознаки) синдрому Корсакова:
- Фіксаційна амнезія. Порушено запам’ятовування поточних подій. Хворий не може запам’ятати те, що відбувається. Йому можна кілька разів з інтервалом у кілька хвилин говорити або показувати що-небудь і щоразу він не зможе це повторити, згадати та дізнатися. У лікарні він не скаже скільки він тут перебуває, як звати лікаря, сусідів тощо. При Ці події далекого минулого пам’ятаються добре: хворий назве своє ім’я, дату народження та історію свого дитинства. Найчастіше порушена критика до стану і хворий не розуміє, що він втратив пам’ять на справжні, щойно події, що відбулися. Через таке грубе порушення запам’ятовування пацієнт стає безпорадним: може легко заблукати, не знайти туалет, не повернутися до своєї палати до свого ліжка.
- Дезорієнтування (амнестична дезорієнтування). Хворий не розуміє де і скільки він знаходиться, що передувало цьому. Важко назвати дату або називає неправильне число, неправильно орієнтований у місці та довкілля.
- Обмани пам’яті - парамнезії. Захворілий розповідає про події, яких ніколи не було, при цьому сам він відчуває, що вони справді були, цей симптом лікарі називають конфабуляції (хибні спогади). інше порушення пам’яті та відтворення інформації це псевдоремінесценції - хворий розповідає про реальні дії з минулого, але вказує на неправильний час та обставини цих подій. Ще один поширений обман пам’яті - криптомнезія, це коли не виходить згадати джерело інформації (“не можу згадати: чи чув я цей вираз від когось або сам придумав, чи снилося мені це уві сні або було насправді і т.п.”).
Кожна сьома людина нашій країні протягом життя стикається з тим чи іншим психічним розладом. Психічним захворюванням схильні люди будь-якого віку та соціального становища. На щастя, більшість психічних розладів піддаються грамотному лікуванню.
У нашій клініці можна отримати допомогу при будь-яких психічних захворюваннях — легких та тяжких, характерних для дітей та людей похилого віку, що протікають давно або тільки недавно виявлених.
Часті питання:
Який комплекс послуг ви пропонуєте з лікування?
Наша клініка надає повний комплекс послуг з лікування психіатрії:
- Індивідуальної психологічної роботи з лікарем-психотерапевтом,
- сеанси гіпнотерапії,
- медикаментозне лікування,
- психотерапевтичний,
- амбулаторні
- стаціонарні реабілітаційні програми.
Основна наша відмінність від інших клінік, центрів реабілітації – комплексний підхід до проблеми – ми не надаємо лікування однієї із проблем, а доводимо лікування до розумного фіналу.
Скільки часу зазвичай їде лікар, не підкажете?
Так, ми надаємо послугу «Терміновий виїзд». Точний час, на жаль, ми назвати вам не зможемо, оскільки воно залежить від вашого місцезнаходження, а також від густини руху на дорозі. Вночі, звичайно, лікар-психолог зможе приїхати на виклик максимально швидко.
Чим допомогти близькому?
Сам факт звернення родичів по допомогу до центру вже допомагає хворому. Для нормалізації сімейних стосунків слід проводити індивідуальні та сімейні консультації з психологами.
Чи є шанс вилікуватися самостійно?
Лікуватися самому можна, ось тільки результати таке лікування не дає. Щорічно вмирають тисячі людей від різного роду захворювань, а ще більша кількість гине через пов'язані причини або в п'яному чаді потрапляють в аварії. Якби можна було лікуватися «вдома», то навколо стало набагато більше гідних людей, але поки що такого способу немає.
Я можу бути впевненим, що на роботі не дізнаються, що я проходжу у вас лікування?
Ми не надаємо інформацію про своїх пацієнтів третім особам. Наша керується затвердженим Наказом МОЗ «Про анонімне лікування в установах (підрозділах)», який говорить про те, що: «на звертаються за анонімною медичною допомогою хворих на запит заводиться індивідуальна карта амбулаторного (стаціонарного) хворого, у якому зазначаються названі хворим прізвище, вік та населений пункт проживання без пред'явлення документа, що засвідчує особу та місце роботи.»