Внутрішньочерепна гіпертензія: симптоми, діагностика та лікування
Внутрішньочерепна гіпертензія – це підвищення тиску, який чинить рухається по провідних шляхах головного мозку ліквор. Ця патологія входить до списку найпоширеніших хвороб мозку і є небезпечним захворюванням, що надає руйнівний вплив на його структури. Найчастіше гіпертензія є вторинним захворюванням, що розвивається на фоні різних чинників, зокрема – може мати травматичну чи онкологічну етіологію.
Згідно зі статистикою лікарів-неврологів по всьому світу, внутрішньочерепною гіпертензією більшою мірою схильні чоловіки, хоча у дітей вона з однаковою частотою діагностується як у хлопчиків, так і у дівчаток.
Важливо: провокувати підвищений тиск може не тільки ліквор, але також артеріальна кров чи субстрат мозковий пухлини.
Причини розвитку внутрішньочерепної гіпертензії
У нормальних умовах у здорової людини мозок оточений внутрішньомозковою рідиною. Ця рідина безперервно рухається з певною швидкістю та впливаючи при цьому на мозок з певним показником нормального тиску. При цьому важливим для розуміння моментом є “кругообіг” ліквору: частина рідини всмоктується в кров, при цьому продукується новий ліквор, відшкодовуючи загальний обсяг рідини до нормального показника. Якщо всмоктування ліквору сповільнюється, чи його продукування - надмірно активізується, обсяг рідини в якийсь момент починає перевищувати норму. Очевидним наслідком цього стане підвищення тиску при пересуванні внутрішньомозкової рідини.
Внутрішньочерепна гіпертензія може розвиватися у новонароджених дітей. Причиною цього, як правило, є, гідроцефалія будь-якої етіології. Серед новонароджених із гіпертензією рідини у черепі великий відсоток недоношених малюків.
У дорослих пацієнтів внутрішньочерепна гіпертензія може розвинутися навіть на тлі набряку мозкової тканини, наприклад, внаслідок черепно-мозкової травми, менінгіту – інфекційного ураження мозкових оболонок, саркоїдозу, або інших захворювання мозку чи серця.
Також до підвищення тиску ліквору всередині черепа може призвести тривалий прийом препаратів групи кортикостероїдів, гормональних контрацептивів, антибіотиків
Симптоми внутрішньочерепної гіпертензії
Розпізнати підвищений внутрішньочерепний тиск можна за різними ознаками.
- Головний біль, різної інтенсивності. Найчастіше ночами, оскільки у лежачому положенні продукування ліквору активізується, яке всмоктування сповільнюється.
- При підвищеному тиску мозкової рідини людина страждає від нудоти та частої блювоти. Причому це не пов’язано з травним процесом. Що характерно лише для даної патології – навіть після блювання не приходить полегшення, оскільки тиск у мозку не змінюється.
- Нервовість, дратівливість без причини, що часом межує з агресією, швидка стомлюваність, навіть якщо цьому стану не передували значних фізичних навантажень. Така симптоматика пояснюється негативним впливом гіпертензії на психоемоційний стан людини
- Стрибки артеріального тиску, підвищене потовиділення, тахікардія, швидка стомлюваність, озноб, короткочасні непритомність, та інші симптоми, властиві вегетосудинної дистонії, також можуть розвиватися, коли ліквор надмірно «тисне» на мозок.
- При хронічній внутрішньочерепній гіпертензії у людини знижується сексуальний потяг. Це характерно для пацієнтів будь-якої статі.
За наявності симптомів підвищеного внутрішньочерепного тиску необхідно звернутися до фахівця – обравши кращого невролога, якому ви зможете довірити здоров’я такого важливого органу, як мозок. Фахівці проведуть диференціальну діагностику, поставивши точний діагноз Після цього у боротьбі з небезпечною та серйозною патологією пацієнт має всі шанси на перемогу. Звертаємо Вашу увагу, не один псевдолікарський центр реабілітації, не має права займатися медикаментозним Лікуванням, при зверненні на лікування вимагайте лицензию.
Не займайтеся самолікуванням!
Запишіться до фахівця
Часті питання:
Який комплекс послуг ви пропонуєте з лікування?
Наша клініка надає повний комплекс послуг з лікування психіатрії:
- Індивідуальної психологічної роботи з лікарем-психотерапевтом,
- сеанси гіпнотерапії,
- медикаментозне лікування,
- психотерапевтичний,
- амбулаторні
- стаціонарні реабілітаційні програми.
Основна наша відмінність від інших клінік, центрів реабілітації – комплексний підхід до проблеми – ми не надаємо лікування однієї із проблем, а доводимо лікування до розумного фіналу.
Скільки часу зазвичай їде лікар, не підкажете?
Так, ми надаємо послугу «Терміновий виїзд». Точний час, на жаль, ми назвати вам не зможемо, оскільки воно залежить від вашого місцезнаходження, а також від густини руху на дорозі. Вночі, звичайно, лікар-психолог зможе приїхати на виклик максимально швидко.
Чим допомогти близькому?
Сам факт звернення родичів по допомогу до центру вже допомагає хворому. Для нормалізації сімейних стосунків слід проводити індивідуальні та сімейні консультації з психологами.
Чи є шанс вилікуватися самостійно?
Лікуватися самому можна, ось тільки результати таке лікування не дає. Щорічно вмирають тисячі людей від різного роду захворювань, а ще більша кількість гине через пов'язані причини або в п'яному чаді потрапляють в аварії. Якби можна було лікуватися «вдома», то навколо стало набагато більше гідних людей, але поки що такого способу немає.
Я можу бути впевненим, що на роботі не дізнаються, що я проходжу у вас лікування?
Ми не надаємо інформацію про своїх пацієнтів третім особам. Наша керується затвердженим Наказом МОЗ «Про анонімне лікування в установах (підрозділах)», який говорить про те, що: «на звертаються за анонімною медичною допомогою хворих на запит заводиться індивідуальна карта амбулаторного (стаціонарного) хворого, у якому зазначаються названі хворим прізвище, вік та населений пункт проживання без пред'явлення документа, що засвідчує особу та місце роботи.»