Лікування головного болю: цефалгії, ГБН, мігрень
Головний біль - одна з найчастіших скарг при зверненні до лікаря. Відома велика кількість різновидів головного болю, з різними причинами та проявами - від нешкідливих до небезпечних для життя. Щоб визначити причину, ви можете пройти медичний огляд нашого невролога.
Діагностика головного болю
Постановка точного діагнозу та визначення форми головного болю тільки при огляді пацієнта може бути скрутною навіть для спеціаліста. У багатьох випадках для уточнення причин та механізмів розвитку головного болю потрібно тривале спостереження за пацієнтом, використання різних методів апаратних обстежень:
- МРТ та КТ головного мозку;
- ультразвукове дослідження брахіоцефальних судин;
- дослідження очного дна;
- електроенцефалографія;
- аналізи крові, сечі, спинномозкової рідини.
Головний біль може турбувати досить рідко і нетривалий період часу, а може набувати хронічного регулярний характер. Мігрень та її лікування
Мігрень
Мігрень - напад різкого болю в половині голови, що досягає сильної виразності, що супроводжується нудотою (іноді блювотою) та підвищеною чутливістю до зовнішніх подразників (світла, звуку, запаху та ін.). Посилюється при фізичного навантаження.
Мігрень з грецької перекладається як біль в одній половині голови. Приблизно у третині випадків нападу мігрені передує аура: неприємні відчуття оніміння або поколювання в різних частинах тіла, зміни зору у вигляді Затуманювання або зміни полів зору. Мігренозний головний біль спостерігається у 20% населення. У зрілому віці жінки більше схильні до мігрені ніж чоловіки.
Головний біль - цефалгія та її лікування
Головний біль - цефалгія та її лікування
Існують “первинні” та “вторинні” головні болі:
- Первинні “цефалгії - це самостійні захворювання, що супроводжуються супутніми симптомами. Це головна біль напруги, мігрень, кластерний головний біль, тригемінальні вегетативні цефалгії та інші (кашльовий, пов’язана з фізичною напругою, сексуальним навантаженням).
- “Вторинні” головні болі є проявом основного захворювання - до цієї групи відносяться головні болі при гіпертонічної або гіпотонічної хвороби, епілепсії, наслідках травм, нейроінфекції, об’ємних утворень головного мозку, патології хребта, отруєннях.
Головний біль напруги (ГБН)
Головний біль напруги (ГБН)
Головний біль напруги (ГБН) - поширений вид болю в ділянці голови, що характеризується трьома ознаками:
-
Відчуття стискання, стягування або тиску в області поверхні голови. Головний біль зазвичай симетричний, нагадує “ стягує голову обруч або тугу каску”.
-
Супроводжується перезбудженням психічної сфери як астенії, підвищеної тривожністю і депресивністю.
-
Відсутність грубих органічних змін у тканині мозку: не виявляється ні атрофії, ні новоутворень, ні грубих судинних порушень.
Це один із найпоширеніших видів головного болю. У жінок зустрічається частіше, ніж у чоловіків. Як правило, не досягає сильної та болісної виразності. Дозволяє продовжувати звичну зайнятість (навчання, роботу). Знеболювальні засоби слабко ефективні, зазвичай можуть лише знизити інтенсивність.
Часті питання:
Який комплекс послуг ви пропонуєте з лікування?
Наша клініка надає повний комплекс послуг з лікування психіатрії:
- Індивідуальної психологічної роботи з лікарем-психотерапевтом,
- сеанси гіпнотерапії,
- медикаментозне лікування,
- психотерапевтичний,
- амбулаторні
- стаціонарні реабілітаційні програми.
Основна наша відмінність від інших клінік, центрів реабілітації – комплексний підхід до проблеми – ми не надаємо лікування однієї із проблем, а доводимо лікування до розумного фіналу.
Скільки часу зазвичай їде лікар, не підкажете?
Так, ми надаємо послугу «Терміновий виїзд». Точний час, на жаль, ми назвати вам не зможемо, оскільки воно залежить від вашого місцезнаходження, а також від густини руху на дорозі. Вночі, звичайно, лікар-психолог зможе приїхати на виклик максимально швидко.
Чим допомогти близькому?
Сам факт звернення родичів по допомогу до центру вже допомагає хворому. Для нормалізації сімейних стосунків слід проводити індивідуальні та сімейні консультації з психологами.
Чи є шанс вилікуватися самостійно?
Лікуватися самому можна, ось тільки результати таке лікування не дає. Щорічно вмирають тисячі людей від різного роду захворювань, а ще більша кількість гине через пов'язані причини або в п'яному чаді потрапляють в аварії. Якби можна було лікуватися «вдома», то навколо стало набагато більше гідних людей, але поки що такого способу немає.
Я можу бути впевненим, що на роботі не дізнаються, що я проходжу у вас лікування?
Ми не надаємо інформацію про своїх пацієнтів третім особам. Наша керується затвердженим Наказом МОЗ «Про анонімне лікування в установах (підрозділах)», який говорить про те, що: «на звертаються за анонімною медичною допомогою хворих на запит заводиться індивідуальна карта амбулаторного (стаціонарного) хворого, у якому зазначаються названі хворим прізвище, вік та населений пункт проживання без пред'явлення документа, що засвідчує особу та місце роботи.»