Синдром хронічної втоми — постійна втома, яка не минає навіть після сну та відпочинку, супроводжується головними болями, проблемами зі сном, роздратуванням та поганим настроєм. Хронічна втома розвивається через напруженої відповідальної роботи, неправильного способу життя та харчування, несприятливої екології. Іноді хронічна втома супроводжує запальні та інфекційні хвороби, які знижують імунітет, психологічні розлади, наприклад, депресію.
Коли потрібно звернутися до фахівця
Записатися на прийом варто, якщо ви помітили такі симптоми:
- постійну втому, яка не минає навіть після повноцінного нічного сну чи денного відпочинку;
- головні болі пульсуючого характеру, які відчуваються у скронях;
- безсоння, неможливість заснути навіть після фізичного навантаження, тривожні думки перед сном;
- апатію, поява м’язової слабкості після мінімального навантаження, наприклад, пішої прогулянки;
- м’язові болі, тремтіння рук, небажання виконувати будь-яку фізичну роботу;
- зниження імунітету, через який часто повторюються застуди, довго не гояться ушкодження шкіри;
- Безпричинну дратівливість, поганий настрій, агресивність.
Методи лікування хронічної втоми
Медикаментозне лікування. Призначаємо імуномодулятори, які підвищують захисні сили організму, запобігають постійні рецидиви хвороб. При необхідності підбираємо ноотропні антидепресанти, щоб усунути стрес, нічні страхи, таке почуття тривоги. Прописуємо вітаміни для покращення обмінних процесів в організмі, додання бадьорості.
Фізіотерапевтичне лікування. Призначаємо розслаблюючий масаж для зняття напруги та покращення кровообігу. Записуємо на лазерну терапію, яка покращує обмін речовин, акупунктуру, за якої вплив на активні точки покращує стан всього організму. Рекомендуємо займатися лікувальною фізкультурою. Не менше половини всіх звертаються до психіатрів, психотерапевтів та психологів за допомогою мають різного ступеня вираженості афективні розлади.
Часті питання:
Який комплекс послуг ви пропонуєте з лікування?
Наша клініка надає повний комплекс послуг з лікування психіатрії:
- Індивідуальної психологічної роботи з лікарем-психотерапевтом,
- сеанси гіпнотерапії,
- медикаментозне лікування,
- психотерапевтичний,
- амбулаторні
- стаціонарні реабілітаційні програми.
Основна наша відмінність від інших клінік, центрів реабілітації – комплексний підхід до проблеми – ми не надаємо лікування однієї із проблем, а доводимо лікування до розумного фіналу.
Скільки часу зазвичай їде лікар, не підкажете?
Так, ми надаємо послугу «Терміновий виїзд». Точний час, на жаль, ми назвати вам не зможемо, оскільки воно залежить від вашого місцезнаходження, а також від густини руху на дорозі. Вночі, звичайно, лікар-психолог зможе приїхати на виклик максимально швидко.
Чим допомогти близькому?
Сам факт звернення родичів по допомогу до центру вже допомагає хворому. Для нормалізації сімейних стосунків слід проводити індивідуальні та сімейні консультації з психологами.
Чи є шанс вилікуватися самостійно?
Лікуватися самому можна, ось тільки результати таке лікування не дає. Щорічно вмирають тисячі людей від різного роду захворювань, а ще більша кількість гине через пов'язані причини або в п'яному чаді потрапляють в аварії. Якби можна було лікуватися «вдома», то навколо стало набагато більше гідних людей, але поки що такого способу немає.
Я можу бути впевненим, що на роботі не дізнаються, що я проходжу у вас лікування?
Ми не надаємо інформацію про своїх пацієнтів третім особам. Наша керується затвердженим Наказом МОЗ «Про анонімне лікування в установах (підрозділах)», який говорить про те, що: «на звертаються за анонімною медичною допомогою хворих на запит заводиться індивідуальна карта амбулаторного (стаціонарного) хворого, у якому зазначаються названі хворим прізвище, вік та населений пункт проживання без пред'явлення документа, що засвідчує особу та місце роботи.»