Хвороба Паркінсона - неврологічне захворювання, яке прогресує дуже повільно. У хворого починаються проблеми з координацією, йому складно пересуватися. У результаті людина не може самостійно себе обслуговувати і виконувати елементарні речі.
Щоб полегшити стан рідної людини, звертайтеся по допомогу до нас. Наша клініка має великий досвід роботи з такими людьми, тому ми підберемо необхідну терапію та підкажемо, як правильно доглядати за хворими на паркінсонізм.
Як себе проявляє захворювання?
Дофамін - хімічна речовина, що відповідає за передачу електричних імпульсів між нервовими клітинами. У деяких людей з
часом клітини, які її виробляють, починають гинути. У результаті в людини починає з’являтися тремтливий параліч.
Про початок проблеми говорять такі симптоми:
- Тремор (тремтить усе тіло або окремі його частини);
- Сповільнюється рухова активність;
- Людині складно виконувати ту роботу, яку вона раніше робила без проблем;
- Ригідність мускулатури;
- Поганий настрій, небажання щось робити (нагадує депресію);
- Порушення рівноваги (хворий часто спотикається);
- Погіршення пам’яті та розумових здібностей;
- Проблеми з ЖКГ;
- Зміна міміки;
- Порушення сну.
За статистикою це захворювання найчастіше вражає чоловіків у похилому віці. У жінок воно зустрічається рідко. Іноді таке захворювання діагностується у дітей. Це ювенальний парксинсонізм.
Що провокує хворобу Паркінсона?
- На даний момент ніхто не може точно сказати, що провокує це страшне захворювання. Однак існує кілька чинників, які можуть вплинути на її розвиток:
- Генетична схильність. Вона може відігравати величезну роль у виникненні хвороби. Якщо в когось із близьких родичів був тремтливий параліч, то ймовірність його виникнення в інших членів сім’ї підвищується.
- Навколишнє середовище. Дослідження показали, що люди, які живуть у містах із високим рівнем забруднення повітря, мають більший ризик захворіти на Паркінсон. Крім того, деякі хімічні речовини, такі як пестициди та гербіциди, можуть підвищити ризик розвитку хвороби.
- Вік. Люди, яким 50 і більше, перебувають у групі ризику. Хоча хвороба може виникнути в будь-якому віці, на цей період припадає найбільше захворювань.
- Шкідливі звички. У людини, яка багато вживає алкогольних напоїв і палить, шанси захворіти на Паркінсон збільшуються. Вони дуже високі в любителів “погратися” наркотичними речовинами.
Патологія може виникнути, якщо тривалий час людина приймала препарати на основі цинаризину. Також якщо в неї був інсульт або злоякісні пухлини головного мозку.
Паркінсонізм: який зв’язок із хворобою Паркінсона?
Паркінсонізм - патологія, яка включає в себе різні захворювання з симптомами як у тремтливого паралічу, але крім самої хвороби Паркінсона. Перенесені травми, інфекції, отруєння, приймання деяких лікарських препаратів - основні причини, що викликають подібні симптоми.
Поставити правильний діагноз може тільки невролог, поспілкувавшись і оглянувши пацієнта. У рідкісних випадках людину відправляють на додаткове обстеження. Їй пропонують здати біохімічний аналіз крові та сечі, перевірити внутрішні органи і пройти обстеження головного мозку (КТ і МРТ).
У нашій клініці ми використовуємо особливий підхід до кожного пацієнта. Застосування сучасних методів терапії дає змогу значно покращити стан людини, в якої діагностували хворобу Паркінсона, та сповільнити розвиток захворювання. Щоб не змарнувати час, за перших же симптомів звертайтеся до фахівця.
Розвиток хвороби Паркінсона: п’ять стадій
Після проведення огляду та діагностичних процедур лікар визначає стадію хвороби. Саме від цього показника залежить, як проводитиметься терапія та яка тривалість життя кожного пацієнта.
Тремтливий параліч поділяють на п’ять стадій:
- Початкова. Оскільки на цій стадії не проявляються видимі симптоми, то виявити її дуже складно. Хіба що при уважному огляді та під час здачі аналізів.
- Перша. У цей час у людини починає тремтіти одна кінцівка. Оскільки подібний симптом є у ВСД, то часто ці два захворювання плутають.
- Проміжна. Вона зачіпає тулуб.
- Друга. Ознаки хвороби розташовуються на обидві сторони, тому їх складно не помітити. Саме на цій стадії змінюється міміка і виділяється більше слини.
- Третя. Людині складно самостійно пересуватися, але вона ще може доглядати за собою. Якщо за нею поспостерігати, можна помітити “застиглий” вираз обличчя і напружену позу, яка довго не змінюється.
- Четверта. Дуже сильно страждає вестибулярний апарат. Хоча хворий трохи пересувається і може сидіти, без допомоги іншої людини йому не обійтися.
- П’ята. Людина прикута до ліжка. Вона не може говорити або її складно зрозуміти. Потрібен цілодобовий догляд.
Хвороба Паркінсона дуже страшна, адже на ранніх етапах без клінічних досліджень її складно діагностувати. Щоб виключити це захворювання, людям, які перебувають у групі ризику, потрібно регулярно проходити обстеження. Лікування в клініці показує хороші результати. Так, це захворювання невиліковне, але продовжити людині життя і зробити його більш-менш комфортним - реально.
Профілактичні заходи та лікування
Хвороба Паркінсона - одне зі складних захворювань, щодо якого ніхто не може встановити причину. Одні фахівці кажуть, що
це старість (але є ж випадки і в молодому віці). Інші - що спадковість, треті - що через неправильний спосіб життя.
Хочеться вірити, що з часом ми дізнаємося справжню причину такого захворювання, зможемо його швидко діагностувати та
лікувати. А поки що статистика не дуже гарна, вона каже, що на 100 тис. населення тремтливий параліч спостерігається від
60 до 140 осіб.
Лікування може бути медикаментозним, нелікарським і нейхірургічним. У першому випадку для заповнення дофаміну в
організмі підбирають спеціальні препарати. Після їхнього приймання знижується тремор кінцівок, людині легше ходити і
вона може частково або повністю себе обслуговувати.
Нелікарські методи використовують як доповнення до медикаментозного лікування. Хворому роблять масаж. Він займається лікувальною фізкультурою і відвідує фізіотерапевтичні кабінети. Плюс такого методу - універсальність: він не має протипоказань і підходить кожному пацієнту.
Нейрохірургічний метод використовують у рідкісних випадках. Лише тоді, коли пацієнт не може приймати ліки або вони не приносять поліпшення.
Що стосується профілактичних заходів, то необхідно:
- уникати стресів;
- приділяти достатньо часу спорту;
- додати в раціон більше овочів і фруктів;
- у разі виявлення судинних патологій, що зачіпають головний мозок, терміново звертатися по допомогу.
Вилікуватися від хвороби Паркінсона не вийде, але діагностувати таке захворювання на ранній стадії - реально. Своєчасне виявлення патології - шанс на безтурботне і довге життя. Пацієнту важливо уважно ознайомитися з протипоказаннями захворювання і точно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. Пам’ятайте: що раніше ви звернетеся по допомогу, то краще для вас.
Якщо ви часто спотикаєтеся, погано спите, помічаєте “прогалини” в пам’яті і вам складно виконувати традиційну роботу, запишіться на прийом і пройдіть обстеження. Наші лікарі знайомі з цим захворюванням і вже на перших етапах лікування у вас будуть позитивні результати.
Телефонуйте за вказаним номером телефону.
Часті питання:
Який комплекс послуг ви пропонуєте з лікування?
Наша клініка надає повний комплекс послуг з лікування психіатрії:
- Індивідуальної психологічної роботи з лікарем-психотерапевтом,
- сеанси гіпнотерапії,
- медикаментозне лікування,
- психотерапевтичний,
- амбулаторні
- стаціонарні реабілітаційні програми.
Основна наша відмінність від інших клінік, центрів реабілітації – комплексний підхід до проблеми – ми не надаємо лікування однієї із проблем, а доводимо лікування до розумного фіналу.
Скільки часу зазвичай їде лікар, не підкажете?
Так, ми надаємо послугу «Терміновий виїзд». Точний час, на жаль, ми назвати вам не зможемо, оскільки воно залежить від вашого місцезнаходження, а також від густини руху на дорозі. Вночі, звичайно, лікар-психолог зможе приїхати на виклик максимально швидко.
Чим допомогти близькому?
Сам факт звернення родичів по допомогу до центру вже допомагає хворому. Для нормалізації сімейних стосунків слід проводити індивідуальні та сімейні консультації з психологами.
Чи є шанс вилікуватися самостійно?
Лікуватися самому можна, ось тільки результати таке лікування не дає. Щорічно вмирають тисячі людей від різного роду захворювань, а ще більша кількість гине через пов'язані причини або в п'яному чаді потрапляють в аварії. Якби можна було лікуватися «вдома», то навколо стало набагато більше гідних людей, але поки що такого способу немає.
Я можу бути впевненим, що на роботі не дізнаються, що я проходжу у вас лікування?
Ми не надаємо інформацію про своїх пацієнтів третім особам. Наша керується затвердженим Наказом МОЗ «Про анонімне лікування в установах (підрозділах)», який говорить про те, що: «на звертаються за анонімною медичною допомогою хворих на запит заводиться індивідуальна карта амбулаторного (стаціонарного) хворого, у якому зазначаються названі хворим прізвище, вік та населений пункт проживання без пред'явлення документа, що засвідчує особу та місце роботи.»