м. Голосіївська
м. Київ, пров. Задорожний 5 К2
м. Голосіївська
м. Київ, пров. Задорожний 5 К2
095 540 14 11 цілодобова консультація
Клініка лікування психіатрії

ЛІКУВАННЯ ШИЗОФРЕНІЇ

Лікування шизофренії - амбулаторно та стаціонарно у приватній психіатричній клініці у місті Києві.
 • - Державна ліцензія МОЗ
 • - Комфортні умови проживання
 • - Комплексна програма лікування
 • - Кваліфіковані спеціалісти
 • - Анонімно та конфіденційно
095 540 14 11

Під шизофренією мається на увазі хронічний тривалий розлад психіки. Переважно він проявляється в таких симптомах як: галюцинації, а також марення. Можуть переважати негативні емоції та апатія. Займатися лікуванням шизофренії необхідно обов’язково, оскільки якщо ця хвороба прогресуватиме, то вона може призвести до незворотних змін мислення з вираженими дефектами емоційної сфери. Наскільки затяжним є захворювання, залежить від глибини структурних змін мислення. Для пацієнтів із цим захворюванням характерне заперечення аргументів і доводів, він робить безглузді висновки.

Як проявляється шизофренія?

Порівняно зі звичайними людьми, пацієнтам, у яких є початкова стадія шизофренії, характерно давати нестандартне пояснення звичайним речам. У разі появи психозу починають прогресувати спотворені розумові процеси. Хворий може почати страждати галюцинаціями, маренням. Також може проявлятися зацикленість на чому-небудь.

Якщо у хворого спостерігається марення переслідування, то він може ховатися від інших людей, ігнорувати дзвінки та повідомлення.

Досить серйозним симптомом шизофренії є поява слухових галюцинацій. Свої власні думки людина ототожнює з іншими і вважає, що інопланетяни або інші люди керують нею і кажуть, що потрібно робити. Також пацієнт може бути переконаний у тому, що він може бачити думки інших і переконати його в цьому неможливо.

За такого захворювання в людини зникає критичне мислення, і вона не усвідомлює свою хворобу, тому, як правило, до лікарів звертаються вже родичі хворого.

Особливості галюцинаторно-параноїдної шизофренії

Найпоширенішим видом шизофренії є галюцинаторно-параноїдна. Пацієнти чують голоси та мають ознаки марення. Вони можуть вважати, що їжа отруєна і викидати її або шукати прослуховувальні пристрої.

Хворий чує голоси і дотримується нібито їхнього керівництва. Коли настає період спадання хвороби, з’являються інші симптоми, такі як замкненість і відсутність емоцій. Може поступово прогресувати деградація та почати деформуватися особистість. Людина втрачає працездатність.

Симптоми гебефренічної шизофренії

При такому захворюванні порушується структурність емоційної сфери. З’являється цей тип шизофренії в підлітковому віці або ж ближче до 20 років. Лікування є досить важким. Відбувається розпад емоційно-вольової сфери, людина стає відірваною від світу. До головних симптомів такого захворювання можна віднести:

 1. У дорослої людини з’являються дитячі прокази.
 2. Відповіді на запитання можуть мати вигляд не пов’язаного набору слів.
 3. Упертість.
 4. Безглузда поведінка.

Однак попри це зберігаються розумові здібності.

До головних причин хвороби відносять схильність до появи порушень між клітинами нервової системи. Також на прояв такого типу шизофренії можуть впливати гормональні порушення.

Прояви кататонічної шизофренії

За такого виду шизофренії страждають рухові процеси. Проявляється хвороба досить рідко. Для кататонічної шизофренії характерні:

 • апатія;
 • відсутність емоцій;
 • порушене логічне мислення.

До частих проявів можна віднести:

 1. Ступор. Людина перебуває в стані заціпеніння і не реагує на зовнішні чинники.
 2. Мутизм. Втрата мови, людина стає німою.
 3. Застигання в одній позі. Людина може надовго залишитися в одній і тій самій навіть не зручній позі.
 4. Негативізм. Людина виконує прохання навпаки.

Лікування католицької шизофренії відбувається медикаментозно. В основному використовують нейролептики.

Ознаки параноїдної шизофренії

Така хвороба досить поширена. Вона проявляється через сильні розумові порушення. Людина страждає від марення, також вона чує голоси, які їй загрожують. Виділяють кілька типів такого захворювання.

Безперервна форма

Хвороба починається непомітно з дивацтв, замкнутості, занурення у свій світ. Людина може настільки зануритися у свій світ, що просто втрачає зв’язок із реальністю, може припинити всі соціальні зв’язки, до лікаря в такому разі звертаються родичі.

Якщо пацієнти припиняють стежити за собою, роблять небезпечні вчинки для свого життя та інших, то може бути призначена обов’язкова госпіталізація.

Нападоподібна шизофренія

Найчастіше людина страждає на гострі психози. Може підвищуватися температура, порушуватися сон, з’являються галюцинації. Після того як гострий психоз спадає, починається нормальна поведінка, потім психоз повертається знову.

Проста шизофренія

Для звичайної шизофренії характерні такі ознаки:

 • Апатія, зниження соціальних зв’язків.
 • Змінюється особистість, людина стає іншою.
 • Змінюється поведінка.

Розлад шизофреноподібного характеру

Найчастіше такий розлад виникає в людей, які мають ураження головного мозку. Проявляються порушення мислення, сприйняття, емоційної сфери. До причин хвороби відносять спадкову схильність, а також ураження центральної нервової системи, які можуть виникнути після перенесення інфекційних захворювань.

У людини може спостерігатися поява: галюцинацій, марення, головні болі, агресія. Іноді людина стає замкнутою і відлюдною. Знижується концентрація уваги.

Лікування шизофренії може проводитися в клініці стаціонарно. Психіатр повинен прибрати симптоматику хвороби. У реабілітаційному центрі використовують як медикаментозне лікування, так і психокорекцію. Якщо людині з таким захворюванням не надати своєчасну допомогу, то вона стає агресивною, має суїцидальні думки та може нести загрозу оточуючим.

Коли хвороба досягає загострення, то люди, які страждають на шизофренію, втрачають здатність самостійно себе обслуговувати, усунути хворобу без допомоги лікарів неможливо.

Покращення самопочуття

До позитивних симптомів хвороби відносять: ненормальні думки, а також розлад мислення.

Негативні симптоми

До негативних проявів відносять втрату можливості проявляти свої емоції, неможливість ясно висловлюватися.

Когнітивні прояви

У пацієнта спостерігаються проблеми з увагою, пам’яттю, а також можливістю керувати своїм життям.

Що таке галюцинації?

Під галюцинаціями мається на увазі стан, коли людина може бачити або чути щось, чого інші не бачать і не чують. Хворі чують голоси, які попереджають їх про небезпеку або кажуть, що-небудь робити. Також пацієнти можуть бачити предмети, у них з’являються бачення певних обставин або ж вони відчувають запахи. Такі прояви також можуть бути при раку головного мозку.

Прояв марення

При прояві марення, людина може поводитися нелогічно і доводити абсурдні ситуації. Наприклад, доводити, що нею керують через телевізор і вказують, що потрібно робити. Іноді розвивається марення власної величі або суджень. Вони можуть бути переконані в тому, що вони важливі та знамениті особистості.

Прояви розладу мислення

При появі розладу мислення в людини виникають проблеми з логічними зв’язками. Мовлення може бути порушеним і не зв’язним. До позитивних проявів захворювання можна віднести:

Втрата зв’язку з реальністю.

Поява галюцинацій.

До негативних відносять: нездатність радіти життю, планувати справи, проявляти емоції.

До рухових порушень відносять:

 • Гримаси.
 • Мимовільні рухи.
 • Безглузді рухи.

Когнітивні прояви.

Людина починає погано засвоювати інформацію, не здатна відразу запам’ятовувати. Концентрація уваги знижена. Пацієнту стає важко жити і вести соціально активне життя.

Коли варто звертатися до психіатричної лікарні?

Потреба в лікуванні в психіатричній лікарні може з’явитися за таких проявів:

 1. У разі рецидиву, коли пацієнт втрачає контроль над собою.
 2. Під час першого нападу, коли необхідно встановити ступінь розладу і поставити діагноз.

Для того щоб лікування було максимально ефективним, необхідно пройти детальну діагностику.

Актуальні питання

**Як часто виникає шизофренія, хто може захворіти?

Здебільшого шизофренія проявляється в підлітковому віці, і до 25 років у чоловіків. У жінок трохи пізніше від 25 до 35 років. Головними ознаками хвороби в підлітковому віці: є зміна поведінки, проблемний сон, швидка стомлюваність.

Чи страждають шизофреніки на агресію?

Найчастіше люди, які страждають на шизофренію, не схильні до агресії чи насильства, вони більше замкнуті та неохоче контактують з іншими.

Чи можуть наркотичні речовини викликати шизофренію?

У наркоманів можуть з’явитися симптоми, які схожі з шизофренією. Однак прийом таких речовин не може стати причиною шизофренії.

Шизофренія та нікотин

У результаті досліджень було доведено, що люди, які страждають на шизофренію, мають потяг до куріння. Якщо під час лікування пацієнт ухвалює рішення відмовитися від паління, тоді лікар має слідкувати за його поведінкою та прийомом ліків.

Зв’язок між шизофренією та самогубством

Пацієнти з таким захворюванням схильні до самогубства. Порівняно зі звичайними людьми відсоток самогубств людей із цим діагнозом набагато вищий, особливо у чоловіків. Кілька чинників можуть підвищувати ризик самогубства у людей із шизофренією. Це включає наявність депресії, часті галюцинації та маячні ідеї, свідому відмову від лікування, соціальну ізоляцію, наявність спадкової схильності до суїциду.

Чи є відмінності між здоровим мозком і хворим на шизофренію?

Відмінності у пацієнтів із шизофренією не сильні. У шлуночках мозку може бути досить багато рідини, обмін речовин іноді сповільнений. Особливе значення має розвиток і формування мозку ще в утробі матері. Якщо під час формування були порушені нервові зв’язки, то вони можуть дати про себе знати в пубертатний період.

Чи може у людини з шизофренією бути “нормальне” життя?

Так, у людини з шизофренією може бути “нормальне” життя. Шизофренія - це хронічний психічний розлад, але сучасні методи лікування та підходи дають змогу багатьом людям справлятися зі своїми симптомами та приводити повноцінне і якісне життя. Ось кілька важливих моментів:

 1. лікування: Регулярне та дотримання лікування є ключовим аспектом успішного управління шизофренією. Антипсихотичні ліки часто використовуються для зниження симптомів, таких як галюцинації та маячні ідеї. Регулярні прийоми ліків допомагають контролювати симптоми та запобігати рецидивам.
 2. Психосоціальна підтримка: Крім лікарського лікування, психосоціальна підтримка також відіграє важливу роль в управлінні шизофренією. Психотерапія, включно з когнітивно-поведінковою терапією (КПТ) і психоосвітою, може допомогти людям розвивати навички управління симптомами, долати стрес і покращувати якість життя.
 3. Підтримка оточуючих: Підтримка з боку сім’ї, друзів і спільноти також відіграє важливу роль у допомозі людині з шизофренією. Розуміння, емоційна підтримка і сприяння створенню відповідного середовища допомагають людині справлятися з викликами, пов’язаними з розладом.
 4. Реабілітація та включення в суспільство: Програми реабілітації та соціальне включення допомагають людям із шизофренією знаходити підходящу роботу, навчатися, розвивати навички самоврядування та соціальної взаємодії. Це сприяє поверненню до нормального життя і досягненню своїх цілей.

Важливо зазначити, що досвід людей із шизофренією може відрізнятися, і кожна людина може потребувати індивідуального підходу до лікування і підтримки. Своєчасне звернення по допомогу і дотримання рекомендацій лікарів допоможе швидше впоратися із захворюванням.

Наявко Святослав Ігорович
Автор: Наявко Святослав Ігорович Психолог | Аддиктолог Дата: 30-02-2023

Часті питання:

Який комплекс послуг ви пропонуєте з лікування?

Наша клініка надає повний комплекс послуг з лікування психіатрії:

 • Індивідуальної психологічної роботи з лікарем-психотерапевтом, 
 • сеанси гіпнотерапії,
 • медикаментозне лікування,
 • психотерапевтичний,
 • амбулаторні
 • стаціонарні реабілітаційні програми.

Основна наша відмінність від інших клінік, центрів реабілітації – комплексний підхід до проблеми – ми не надаємо лікування однієї із проблем, а доводимо лікування до розумного фіналу.

Скільки часу зазвичай їде лікар, не підкажете?

Так, ми надаємо послугу «Терміновий виїзд». Точний час, на жаль, ми назвати вам не зможемо, оскільки воно залежить від вашого місцезнаходження, а також від густини руху на дорозі. Вночі, звичайно, лікар-психолог зможе приїхати на виклик максимально швидко.

Чим допомогти близькому?

Сам факт звернення родичів по допомогу до центру вже допомагає хворому. Для нормалізації сімейних стосунків слід проводити індивідуальні та сімейні консультації з психологами.

Чи є шанс вилікуватися самостійно?

Лікуватися самому можна, ось тільки результати таке лікування не дає. Щорічно вмирають тисячі людей від різного роду захворювань, а ще більша кількість гине через пов'язані причини або в п'яному чаді потрапляють в аварії. Якби можна було лікуватися «вдома», то навколо стало набагато більше гідних людей, але поки що такого способу немає.

Я можу бути впевненим, що на роботі не дізнаються, що я проходжу у вас лікування?

Ми не надаємо інформацію про своїх пацієнтів третім особам. Наша керується затвердженим Наказом МОЗ «Про анонімне лікування в установах (підрозділах)», який говорить про те, що: «на звертаються за анонімною медичною допомогою хворих на запит заводиться індивідуальна карта амбулаторного (стаціонарного) хворого, у якому зазначаються названі хворим прізвище, вік та населений пункт проживання без пред'явлення документа, що засвідчує особу та місце роботи.»

Лікарі нашої клініки

Наявко Святослав Игоревич
Психолог, аддиктолог
Савенко Дмитрий Викторович
Психіатр, психотерапевт, Лікар вищої категорії, Кандидат медичних наук
Качан Александр Михайлович
Психіатр, нарколог
Переконаємо пацієнта і доставимо до клініки!
Не завжди залежний сам хоче проходити лікування! Ми пропонуємо допомогу наших психологів і лікарів.
personnel
Досвідчений, чутливий персонал!
Фахівці з профільною медичною освітою
095 540 14 11

Умови проживання
Palmira Mental

Клініка
Приватна психіатрія PALMIRA Mental
Психіатрія Стаціонар
Психіатрія Київ
PALMIRA Mental ВІП
Денний стаціонар
Денний стаціонар Київ
Денний стаціонар недорого
Денний стаціонар терапаія
Стаціонар
Стаціонар київ