Меланхолія - пригнічений стан, занепад сил, у якому немає бажання щось робити, з’являються похмурі думки. Точних причин меланхолії не встановлено.
Залежно від особливостей психіки людини стан можуть викликати темперамент, різкі перепади настрою, депресивні стани. До меланхолії спричиняють психічні розлади, комплекси, страхи. Вона може виникати на тлі соціальних проблем, проблем з азартними іграми.
**Не менше половини з усіх звертаються до психіатрів, психотерапевтів та психологів за допомогою мають різного ступеня вираженості афективні розлади.
Відвідати лікаря потрібно, якщо виникли такі ознаки розладу:
- фізіологічні - сухість шкіри, втрата ваги, проблеми із травленням, розширені зіниці;
- гіпотимія - постійний поганий настрій, зацикленість на негативних переживаннях, нездатність налаштуватися на позитивне спілкування;
- апатія і млявість - відсутність енергії, бажання працювати, займатися домашніми справами, зниження всіх фізіологічних потреб;
- відчуття провини, у тому числі необ’єктивне;
- перебільшення проблеми, накручування себе, неможливість зайнятися звичними справами через те, що вони здаються важкими.
Часті питання:
Який комплекс послуг ви пропонуєте з лікування?
Наша клініка надає повний комплекс послуг з лікування психіатрії:
- Індивідуальної психологічної роботи з лікарем-психотерапевтом,
- сеанси гіпнотерапії,
- медикаментозне лікування,
- психотерапевтичний,
- амбулаторні
- стаціонарні реабілітаційні програми.
Основна наша відмінність від інших клінік, центрів реабілітації – комплексний підхід до проблеми – ми не надаємо лікування однієї із проблем, а доводимо лікування до розумного фіналу.
Скільки часу зазвичай їде лікар, не підкажете?
Так, ми надаємо послугу «Терміновий виїзд». Точний час, на жаль, ми назвати вам не зможемо, оскільки воно залежить від вашого місцезнаходження, а також від густини руху на дорозі. Вночі, звичайно, лікар-психолог зможе приїхати на виклик максимально швидко.
Чим допомогти близькому?
Сам факт звернення родичів по допомогу до центру вже допомагає хворому. Для нормалізації сімейних стосунків слід проводити індивідуальні та сімейні консультації з психологами.
Чи є шанс вилікуватися самостійно?
Лікуватися самому можна, ось тільки результати таке лікування не дає. Щорічно вмирають тисячі людей від різного роду захворювань, а ще більша кількість гине через пов'язані причини або в п'яному чаді потрапляють в аварії. Якби можна було лікуватися «вдома», то навколо стало набагато більше гідних людей, але поки що такого способу немає.
Я можу бути впевненим, що на роботі не дізнаються, що я проходжу у вас лікування?
Ми не надаємо інформацію про своїх пацієнтів третім особам. Наша керується затвердженим Наказом МОЗ «Про анонімне лікування в установах (підрозділах)», який говорить про те, що: «на звертаються за анонімною медичною допомогою хворих на запит заводиться індивідуальна карта амбулаторного (стаціонарного) хворого, у якому зазначаються названі хворим прізвище, вік та населений пункт проживання без пред'явлення документа, що засвідчує особу та місце роботи.»