Тривожно-депресивний стан - це психологічне порушення, що характеризується поєднанням симптомів тривоги та депресії. Хворі часто відчувають тривогу не як реакцію на конкретну загрозу, а як загальне відчуття небезпеки, що виникає на тлі настрою, який постійно погіршується.
Люди, які страждають від цього стану, можуть відчувати значне зниження якості життя і порушення повсякденної активності. Важливо зазначити, що цей стан потребує професійної оцінки та лікування, включаючи психотерапію, медикаментозне лікування або комбінацію обох підходів.
Більше половини наших пацієнтів, які звертаються в клініку до психіатрів, психотерапевтів і психологів, страждають від афективних розладів різного ступеня тяжкості.
Основні симптоми тривожно-депресивного стану
Цей стан характеризується двома видами симптомів: психологічними та фізичними.
Психологічні симптоми включають:
- Постійні коливання настрою;
- Відчуття занепокоєння і тривожності;
- Розлади сну;
- Загальна втома й апатія;
- Складнощі з концентрацією та увагою над поставленими завданнями;
- Труднощі із запам’ятовуванням інформації та неуважність.
Фізичні симптоми охоплюють:
- Прискорене серцебиття;
- Відчуття нестачі повітря;
- Посилене потовиділення;
- Тахікардія і дискомфорт у ділянці грудей;
- Порушення функцій шлунково-кишкового тракту;
- Спазми і болі в кінцівках.
Якщо симптоми зберігаються понад два тижні, заважають виконанню щоденних завдань. Якщо стан погіршується, необхідно звернутися до медичного фахівця. Своєчасне звернення по допомогу покращує перспективи лікування і полегшує процес одужання.
Які причини тривожної депресії?
Причини або тригери тривожної депресії різноманітні і, є результатом комбінації факторів. До загальних чинників, що сприяють розвитку тривожної депресії, належать:
- неблагополучне сімейне життя;
- почуття жалю або марності;
- гормональний дисбаланс;
- гіпотиреоз;
- інші стани психічного здоров’я, як-от біполярний розлад, синдром дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ) і тривожні
- розлади;
- тривалий стрес;
- перебування в новому середовищі;
- вживання психоактивних речовин або відмова від них;
- наявність алкоголю в організмі;
- травмувальні події.
Передбачається, що люди, які страждають на деякі захворювання, як-от деменція, сепсис, і люди, які вживають психоактивні речовини, також можуть страждати від депресії та тривоги. Крім того, деякі антидепресанти можуть викликати поведінку, характерну для тривожної депресії.
Як лікується тривожна депресія?
Варіанти лікування тривожної депресії аналогічні для інших типів депресії і зазвичай включають терапію і ліки. Найчастіше використовується когнітивно-поведінкова терапія, мета якої - допомогти пацієнтові розпізнати і змінити негативні або деструктивні моделі мислення.
Антидепресанти, стабілізатори настрою або заспокійливі препарати також часто використовують у поєднанні з терапією. Седативні препарати, що використовуються для лікування тривожної депресії, включають мідазолам, бензодіазепін і оланзапін. Ці ліки діють швидко і допомагають людині почуватися спокійніше. Що стосується антидепресантів, то прийом їх становить мінімум 2-4 тижні, щоб показувати перші результати. Пацієнту, можливо, доведеться продовжувати їх прийом протягом 6-12 місяців.
Куди звернутися по допомогу?
Клініка Palmira Mental пропонує комплексний підхід до лікування всіх видів психічних розладів. Ми піклуємося про пацієнтів з будь-якими формами захворювання - від легких до важких. До нас звертаються і в дитячому віці, і в літньому. Наша клініка оснащена сучасним обладнанням. Наші лікарі обирають індивідуальний підхід до кожного пацієнта, незалежно діагноз був виявлений давно чи зовсім недавно. Ми тут, щоб забезпечити вам турботу та підтримку на кожному етапі вашого одужання.
Часті питання:
Який комплекс послуг ви пропонуєте з лікування?
Наша клініка надає повний комплекс послуг з лікування психіатрії:
- Індивідуальної психологічної роботи з лікарем-психотерапевтом,
- сеанси гіпнотерапії,
- медикаментозне лікування,
- психотерапевтичний,
- амбулаторні
- стаціонарні реабілітаційні програми.
Основна наша відмінність від інших клінік, центрів реабілітації – комплексний підхід до проблеми – ми не надаємо лікування однієї із проблем, а доводимо лікування до розумного фіналу.
Скільки часу зазвичай їде лікар, не підкажете?
Так, ми надаємо послугу «Терміновий виїзд». Точний час, на жаль, ми назвати вам не зможемо, оскільки воно залежить від вашого місцезнаходження, а також від густини руху на дорозі. Вночі, звичайно, лікар-психолог зможе приїхати на виклик максимально швидко.
Чим допомогти близькому?
Сам факт звернення родичів по допомогу до центру вже допомагає хворому. Для нормалізації сімейних стосунків слід проводити індивідуальні та сімейні консультації з психологами.
Чи є шанс вилікуватися самостійно?
Лікуватися самому можна, ось тільки результати таке лікування не дає. Щорічно вмирають тисячі людей від різного роду захворювань, а ще більша кількість гине через пов'язані причини або в п'яному чаді потрапляють в аварії. Якби можна було лікуватися «вдома», то навколо стало набагато більше гідних людей, але поки що такого способу немає.
Я можу бути впевненим, що на роботі не дізнаються, що я проходжу у вас лікування?
Ми не надаємо інформацію про своїх пацієнтів третім особам. Наша керується затвердженим Наказом МОЗ «Про анонімне лікування в установах (підрозділах)», який говорить про те, що: «на звертаються за анонімною медичною допомогою хворих на запит заводиться індивідуальна карта амбулаторного (стаціонарного) хворого, у якому зазначаються названі хворим прізвище, вік та населений пункт проживання без пред'явлення документа, що засвідчує особу та місце роботи.»